Трифазні двигуни дуже активно застосовують у різних сферах. Зокрема, їх використовують для потреб промисловості, для роботи сільгосптехніки, для вирішення побутових завдань.
Найпоширенішими стали асинхронні двигуни, оскільки цей електродвигун 3-фазний простий, дуже надійний і при цьому порівняно недорогий. Можна купити електродвигуни трифазні на https://impexatc.com.ua/elektrodvyguny-tryfazni-ta-odnofazni/elektrodvyguny-tryfazni/, обравши потрібні моделі для своїх потреб.
Особливості
Трифазний електродвигун включає дві основні складові частини. Це статор та ротор.
Статор у процесі роботи залишається повністю нерухомим. У його конструкції присутні такі компоненти:
Станіна. Так називають корпус пристрою. Для неї характерна ребриста форма, яка була обрана невипадково. Ця особливість конструкції сприяє кращому охолодженню. Це важливо, оскільки в ході експлуатації осердя і обмотки можуть сильно нагрітися. Щоб закріпити електродвигун було простіше, у конструкції станини є спеціальні лапи.
Сердечник. Для виготовлення осердя використовують особливий вид сталі, який називається електротехнічним. Це необхідно, щоб знизити втрати на струми вихрового типу. У зв’язку з особливостями експлуатації форма сердечника обов’язково має бути зубчастою.
Статка обмотка. Це ще один важливий компонент конструкції статора. Для її виготовлення використовують мідні дроти відповідного діаметра. Вони розміщуються в пазах, а кінці дроту мають бути виведені в клемну коробку.
Ротор при роботі двигуна починає рухатися. Він складається з наступних елементів:
Вал – це сталева деталь, яка передає механічну енергію механізму.
Серце – це незамінний компонент у конструкції ротора. Він одягається на вал. Для виготовлення деталі використовується спеціальна електротехнічна сталь.
Обмотування. Обмотка ротора в більшості випадків виявляється короткозамкнутою. Цей тип обмотки відомий також як білизна колесо, що пов’язане з його зовнішньою схожістю з однойменним предметом.
Робота двигуна
Трифазний електродвигун працює за досить простим принципом. У його основі методика обертового поля. Електромагнітне поле створюється у двигуні в той момент, коли струми протікають диском. Створене таким чином електромагнітне поле взаємодіє з магнітним полем, що рухається, створеним постійними магнітами.