Сонячна електростанція: дахова чи наземна

Чому вигідно замовити дахові сонячні електростанції — в Україні діє багато компаній, які готові реалізувати проєкти любої складності та задовольнити потреби замовника, змонтувавши СЕС потрібної потужності

Вибір типу установки сонячної електростанції — дахова чи наземна — це один із найважливіших факторів, який має визначальний вплив на формування вартості проєкту. І буде помилкою ухвалити рішення, спираючись лише на вартість робіт, які доведеться виконати під час монтажу сонячної електростанції.

Чому замовити дахові сонячні електростанції в Україні вигідніше?

Якщо брати чисту вартість робіт, то монтаж наземної сонячної електростанції обійдеться значно дешевше і вимагатиме менше часу, ніж дахової. Але при виборі остаточного рішення слід взяти до уваги й низку інших факторів:

  • Вартість оренди ділянки землі — це питання стає дуже актуальним, якщо йдеться про територію міста. По-перше, чим вище буде потрібна потужність сонячної електростанції, тим більше необхідно встановити панелей, а отже — буде потрібно зайняти більшу площу. І вартість оренди, природно, зросте.
  • Важливо врахувати, що виплачувати оренду доведеться протягом 30 років — мінімальний термін експлуатації сонячної електростанції, де встановлено сучасні фотоелектричні модулі від топових світових виробників. У результаті це виллється в дуже значну суму, яка може в кілька разів перевищувати витрати на монтаж дахової сонячної електростанції.
  • Виробничі будівлі мають велику площу покрівлі, що дозволяє розмістити на них сонячні електростанції великої потужності, здатні покрити значну частку електроенергії, що споживається підприємством.
  • Оцінка затіненості — при встановленні панелей на даху будівлі ризик їх затінення значно знижується. З одного боку, це дозволяє підвищити продуктивність сонячної електростанції. З іншого — знизити е вартість, адже при затіненні частини сонячних панелей, щоб збалансувати роботу тих, що залишилися освітленими, знадобиться встановлення додаткового обладнання.
  • Для забезпечення безпеки обладнання наземної сонячної електростанції потрібно вжити заходів щодо організації її фізичної охорони. Це може бути просто якась огорожа, відеоспостереження, або організація охорони з залученням чергової зміни охоронців. Дахова сонячна електростанція вже знаходиться на території підприємства і не вимагає додаткових витрат на організацію охорони.
  • Мінімізація відстані між точками генерації та споживання електроенергії дозволяє знизити втрати, що виникають під час її передачі.

Якщо зважити на всі викладені чинники, то в монтаж дахової сонячної електростанції для підприємства виявляється фінансово вигідніше, ніж наземної. Крім того, в деяких випадках можна розглянути можливість встановлення спеціальних навісів із сонячних панелей, наприклад, на стоянках біля ТРЦ. При нестачі власних коштів, замовити дахові сонячні електростанції в Україні https://rayton.com.ua/dahovi-sonyachni-elektrostantsiyi/можна в кредит на дуже вигідних умовах, повністю виплатити позику можна протягом 3-4 років.

Читайте также:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Fill out this field
Fill out this field
Please enter a valid email address.
You need to agree with the terms to proceed

Потяните ползунок вправо *

Menu