Поняття про автономні сонячні електростанції та їх переваги

Сьогодні про відновлювані джерела енергії не говорить лише лінивий. У сонячних регіонах звичайне денне світло — чудовий спосіб заощадити.

Можна використовувати сонячні панелі, скоротивши частину витрат або повністю забезпечити будинок невеликою сонячною електростанцією. Вони бувають двох типів.

Мережеві підключені до електромережі. Основне харчування походить від сонця, надлишки продаються державі або запасаються в акумуляторах. Коли запасів не вистачає, комплекс автоматично переходить на державну електромережу.

Автономні сонячні електростанції – справа інша. З муніципальними мережами вони пов’язані.

Переваги

Головна перевага автономних станцій – незалежність. Вони добре підходять для районів, куди ЛЕП ще не прокладені. Або для місць із регулярними відключеннями електрики. Готові автономні сонячні електростанції дозволять усунути залежність від державних електромереж.

Автономні системи працюють не лише вдень. Електроенергія вночі навіть потрібніша (на подвір’ї темно), а сонця немає. Але все передбачено: до комплекту обов’язково входять акумулятори, що запасають надлишки. У темряві можна спокійно використати їх. Правильний розрахунок ємності дозволить уникнути провисання.

У довгостроковій перспективі перехід на власну сонячну електростанцію – крок вигідний. Зрозуміло на початковій стадії доведеться вкластися, та й регулярне обслуговування комплексу буде потрібно. Але якщо на ділянці багато сонця, дармова енергія це добре покриє.

Встановлення

Важливо пам’ятати, що мінуси також існують. Екологічність сонячних електростанцій, що оспівується, на практиці вкрай сумнівна: для виробництва акумуляторів і сонячних панелей потрібно багато специфічних елементів, видобуток яких сильно псує довкілля. Утилізація відпрацьованих деталей – справа складна і для екології вкрай шкідлива.

Якщо ви встановлюєте сонячну електростанцію для піклування про навколишнє середовище, краще вкладіть кошти в найближчу АЕС. Як не парадоксально, атомна енергія на даний момент набагато екологічніша.

Друга складність – монтаж. Ви вирішили купити автономну сонячну електростанцію на https://solar-energy.com.ua/gotovye-resheniya/avtonomnue-solnechnue-elektrostancii/, але встановити її самостійно – дуже погана ідея. Щоб система могла повністю покрити ваші потреби, монтаж доведеться довірити професіоналам. Вони проведуть розрахунки безпосередньо для вашої ділянки, обчислять кількість сонячних панелей і акумуляторів, уточнять оптимальне розташування – зроблять те, що зазвичай залишається за кадром. Безпосередньо установка вимагає великої уваги, адже панелі легко пошкодити. А виклик установників – додаткові втрати коштів, тому ціна на них не з дешевих.

Найчастіше панелі встановлюють на дах. Якщо є велике поле, не затінене деревами та спорудами, можливий наземний монтаж. Розрахунки до таких конструкцій доведеться робити особливо ретельно, адже самі панелі теж відкидають тінь, і важливе, щоб вона не падала на сусідок.

Читайте также:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Fill out this field
Fill out this field
Please enter a valid email address.
You need to agree with the terms to proceed

Потяните ползунок вправо *

Menu