Раніше всі форми для випікання були металевими, альтернатив просто не було. Сьогодні господині дедалі частіше вибирають силіконові. Силікон – відмінний матеріал для приготування: безпечний, що витримує широкий діапазон, що не вимагає додаткового мастила. До того ж купити сіліконові форми легко, вони недорогі та продаються скрізь, зокрема на zabaganka.com.ua.
Види
Силіконові форми виробники випускають у різних форм-факторах.
- Для торта. Великі, але неглибокі. Добре підходять для випікання коржів та бісквітів, пирогів. Бувають круглими та прямокутними, рідше за інші форми.
- Для хліба. Відрізняються великою глибиною, інші параметри досить скромні. Крім домашніх буханців усередині зручно випікати рулети.
- Для печива. На єдиному аркуші кілька окремих неглибоких гнізд. Форми для печива бувають не тільки круглими; навпаки, часто фігурні. Крім апетитних печенюшок усередині можна робити цукерки.
- Для маффінів. Також кілька гнізд, але вони глибші, ніж у формах для печива. Марфін теж бувають фігурними — а ще несолодкими.
- Для млинців. Силіконова млинець менш універсальна, зате млинці виходять добре.
Матеріал
Силіконові форми бувають різними. Відомо, що в основі силікон, але його типи відрізняються.
- Медичний – чистий, без домішок. Найякісніший та безпечніший. Найкращий вибір для випікання: при нагріванні не виділяє шкідливих речовин. Форми з нього пастельних відтінків і дорожчі за стандартний.
- Харчовий. Досить чистий силікон, домішки у якому незначні. Іноді єдина домішка – надто яскрава фарба, що залишає у випічці крихітний токсичний слід. Загалом безпечний, особливо якщо усередині заморожувати, а не запікати.
- Промислове. Неякісний силікон із купою домішок. Часто має неприємний запах сам по собі або після першого нагріву. А нагрівати його, до речі, не можна, адже токсини з домішок потраплять у блюдо. Навіть дуже низька ціна — не привід купувати такі форми.
Важливі параметри
Щоб купити форми на https://zabaganka.com.ua/ , потрібно враховувати її жорсткість. Занадто тонка форма буде погано тримати форму навіть у заповненому вигляді, що позначиться на якості готових виробів. Силікон має бути пружним та гнучким, але не надто.
Деякі силіконові форми достатньо змастити олією одного разу – при першій випічці. Інші доведеться змащувати щоразу. Перші набагато зручніше, і по можливості варто вибирати. Щоб зрозуміти, якого типу належить виріб, треба лише подивитися в інструкцію.