Як правильно встановити пластиковий басейн та поради

Басейн – один із символів розкішного життя. Так і хочеться облаштувати його на задньому подвір’ї. Але встановлення штучного водоймища — справа непроста.

Найкраще замовити у професіоналів басейн під ключ. І варто вибрати пластиковий басейн: його монтаж простіший, ніж у інших видів.

Способи монтажу

Є чотири основні способи монтажу. Найпростіший – басейн поліпропіленовий купити без заглиблення. Конструкцію встановлюють прямо на поверхні ґрунту. З великими чашами такого не перевернеш.

Більш складний варіант – з частковим заглибленням. На певну глибину басейн занурюється в землю, а частина бортів стирчить назовні. Це дещо складніше, адже доведеться копати котлован.

Заглиблені басейни бувають двох типів. У першому випадку потрібен монтаж несучої конструкції, що зрівнює тиск води. Чаша вміщується всередину. У другому випадку басейн бетонується. Так монтують найбільші екземпляри. Це найнадійніший і водночас найскладніший спосіб встановлення.

Правила

Потрібно підібрати місце для басейну з розумом. Воно не повинно бути затіненим, тому підійде ділянка землі подалі від дерев та будівель. Низина або яр не підходять: там можуть пролягати ґрунтові води, які підмиють конструкцію. Краще, якщо майданчик буде більшим.

Поруч (в межах 6 метрів) потрібно передбачити місце для технічного сарайчика. Там буде зберігатися будь-яке обладнання на кшталт фільтрів та насосів.

Якщо басейн встановлюється без заглиблення, майданчик слід ретельно розрівняти. Далі роблять листковий пиріг: геотекстиль – піщана подушка – геотекстиль. Зверху встановлюють сам басейн. Шар піску обов’язково потрібно щільно утрамбувати, а із землі видалити рослини та каміння.

Котлован під чашу потрібно копати із запасом. +75–100 сантиметрів із кожного боку. Дно має бути рівним. Його вистилають геотекстилем і облаштують спочатку піщану (20 см товщина), потім гравійну (стільки ж) подушку. Зверху ще один 5-сантиметровий піщаний шар.

Його знову ж таки застилають геотекстилем. Зверху монтують решетування та опалубку, всередину вкладають арматурний каркас. І заливають бетон. Коли він повністю застигне, необхідно викласти плити теплоізолятора, а на них встановити басейн.

Далі знову опалубка, але вже для стін. Бетон заливають пошарово, причому в чашу басейну наливають рівно стільки ж води.

Басейн заглиблюється без бетонування? Піщана та гравійна подушка потрібні теж. Зверху геотекстиль. Далі потрібно зібрати каркас і встановити чашу. Порожнечі між краями котловану та стінками басейну засипати не вийнятим ґрунтом, а сумішшю піску та цементу (1:5). Суміш засипається пошарово, кожен шар проливається водою та трамбується.

Читайте также:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Fill out this field
Fill out this field
Please enter a valid email address.
You need to agree with the terms to proceed

Потяните ползунок вправо *

Menu