Як зробити вибір між лазнею та сауною

Головне рішення, з якого починається проектування лазні, – це вибір між лазнею або фінською сауною.

Від нього повністю залежить весь підбір обладнання, особливо банних печей. Для кожного з цих двох типів лазні характерне унікальне поєднання температури та вологості. Крім того, у кожної є свої традиції ширяння – вони визначають вибір додаткових аксесуарів.

Лазня оптимальна для ширяння з віником

Температура повітря в класичній лазні – близько 60 С, а вологість – від 60% до 100% залежно від того, наскільки інтенсивно ви піддаєте пару на кам’янку. У такій лазні можна митися з шампунем та гелем для душу, як у міській ванній. Але головне призначення лазні – активне паріння з духмяним віником!

Паритися з правильно обраним віником – справжня насолода та величезна користь здоров’ю. М’які удари листям і лозинами банного віника стимулюють кровообіг, а фітонциди допомагають позбавлятися хвороботворних мікробів. Якщо ж піддавати пар не чистою водою, а відваром цілющих трав, ви отримаєте сприятливий ефект інгаляції. Гурмани лазні після парилки люблять вийти на вулицю і покотитися крижаною водою, вірнути в ополонку або повалятися в снігу. Або облитися водою з відра-водоспаду чи зануритися у прохолодний басейн. Температурний контраст допомагає загартувати організм, взбадьоритися.

Фінська сауна – для сухого прогріву

Найспекотніша національна лазня – у фінів. Температура в ній дуже висока – від 90 до 100 С та вище, а вологість повітря, навпаки, низька – до 25%, а в ідеалі лише 5-10%. Для сауни необхідні потужна піч та збільшений запас якісного палива, а також заправка якісного каміння, щоб робити сухе, але гаряче повітря в парилці. Це серйозне випробування для організму, тому у фінській сауні не миються і не паряться, а спокійно сидять, прогріючись до кісточок. Фінляндія – холодна країна, тому тут так люблять жарку лазню. Спекотна атмосфера фінської сауни лікує застуду, що починається.

Фінська сауна стимулює потовиділення. У неї потужний загальнозміцнюючий ефект: коли ви потієте, з організму виходять всілякі шлаки. Після правильної сауни людина відчуває блаженну легкість та розслабленість. Ідеальній сауні потрібна комфортабельна кімната відпочинку, щоби повною мірою насолодитися цим відчуттям. Як вибрати між російською лазнею та сауною? Найкращий спосіб – хоча б один раз відвідати кожну з них. Тоді ви зрозумієте на собі, де вам приємніше та комфортніше.

Читайте также:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Fill out this field
Fill out this field
Please enter a valid email address.
You need to agree with the terms to proceed

Потяните ползунок вправо *

Menu